آموزش فعال سازی ویندوز 10

آموزش فعال سازی ویندوز 10

ویندوز را می توان محبوب ترین سیستم عامل در ایران دانست. همچنین ویندوز 10 را نیز می توان بهترین و کاملترین از میان ده ها نسخه مورد ارائه شرکت Microsoft قلمداد کرد. همانطور که می دانید ویندوز یک سیستم عامل غیررایگان است و برای استفاده کامل از امکانات آن می بایست ویندوز خود را فعال ( Active ) نماییم. اگر به دنبال آموزش فعال سازی ویندوز 10 به اینجا آمده اید باید بگوییم که جای درستی آمده اید چون قصد داریم در ادامه، نحوه اکتیو کردن ویندوز 10 را آموزش دهیم.

روشهای فعال کردن ویندوز 10

دو روش کلی برای فعال سازی ویندوز دارد که عبارتند از:

  1. فعالسازی ویندوز بصورت قانونی با لایسنس
  2. فعالسازی ویندوز بصورت کرک کردن آن

نحوه فعال کردن ویندوز بصورت قانونی

برای اینکار نیاز به کلید لایسنس دارید. برای خرید لایسنس ویندوز می توانید بصورت مستقیم با کارت های اعتباری از سایت مایکروسافت اقدام نموده و یا از نمایندگان و فروشندگان، لایسنس ویندوز را تهیه نمایید. پس از تهیه لایسنس کلید عددی به شما داده می شود. برای استفاده از کلید لایسنس می بایست به مسیر زیر رفته و اقدام به فعال سازی لایسنس ویندوز نمایید.

Settings » System » About » Change Product Key or upgrade your edition of windows.

در ادامه می بایست بر روی گزینه Change Product Key کلیک کرده و در کادر باز شده، مقدار کد لایسنس را وارد نمایید. بر روی Next کلیک کنید. در صورتی که کلید لایسنس صحی باشد به مرحله بعد هدایت خواهید شد که می بایست نسبت به معرفی اکانت مایکروسافت یا ساخت آن اقدام نمایید. در انتها لایسنس ویندوز برای شما فعال خواهد گردید.

نحوه فعال کردن ویندوز بصورت کرک

قبل از ارائه آموزش فعال سازی ویندوز 10 بصورت کرک لازم است به یکسری موارد توجه نمایید:

  • با کرک کردن ویندوز قوانین کپی رایت را نقض می کنید.
  • ممکن است ویندوز به لحاظ فنی و امنیتی مشکلاتی داشته باشد.
  • کرک ها معمولا پس از مدتی از کار می افتند و کارایی ندارند.

اگر موارد فوق، تغییری در نظر شما ایجاد نکرده است از شما دعوت می کنیم در ادامه آموزش با ما همراه باشید. برای کرک کردن ویندوز به فعال ساز KMS Auto Net Activator نیاز دارید. پس از دانلود، فعالساز را اجرا نموده و بر روی گزینه Activate Windows کلیک کنید. تا زمان اتمام کار صبر نمایید تا ویندوز شما فعال گردد.

نتیجه گیری و جمع بندی موضوع

پیشنهاد می کنیم اگر می توانید از نسخه قانونی استفاده نمایید. اگر چنانچه اینکار برای شما مقدور نیست و می خواهید ویندوز کرک شده استفاده کنید لازم می دانیم به اطلاع شما برسانیم که همیار مگ در این خصوص هیچگونه مسئولیتی را نمی پذیرد.