جلوگیری از هک اینستاگرام

جلوگیری از هک اینستاگرام

اینستاگرام ( Instagram ) را می توان از محبوب ترین سرویس های شبکه های اجتماعی در ایران و خارج از کشور دانست. میلیون ها نفر از کشور ما در اینستاگرام فعالیت می کنند و همین محبوبیت سبب می شود که مخاطرات زیادی برای کاربران آن وجود داشته باشد. اگر نگران امنیت صفحه اینستاگرام خود بوده و به دنبال آموزش جلوگیری از هک اینستاگرام هستید این مطلب دقیقا برای شما تهیه شده است!

روشهای جلوگیری از هک شدن صفحه اینستاگرام

روشهایی که برای محافظت از اکانت اینستاگرام کاربرد داشته و انجام آنها توصیه می شود عبارتند از:

 1. اختصاص رمز عبور قوی برای اکانت اینستاگرام
 2. محدود کردن نمایش صفحه اینستاگرام
 3. فعال کردن قابلیت تایید دو مرحله ای اینستاگرام
 4. عدم استفاده از اینترنت های عمومی و نا امن
 5. عدم اتصال اینستاگرام به سرویس های دیگر
 6. رعایت موارد امنیتی به جهت حفاظت آفلاین

تعیین رمز عبور برای اینستاگرام

ابزارهایی وجود دارند که می توانند رمزعبورهای آسان را به راحتی هک کنند. پس بنابراین الزامی است که از رمزعبور سخت برای اینستاگرام خود بهره بگیریم. رمز عبور قوی، شخاص های زیر را دارد:

 • ترکیبی از حروف بزرگ و کوچک، اعداد و کاراکترهای خاص نظیر @#! است.
 • قابل حدس نبوده و معنی خاصی ندارد.

برای تغییر رمز اینستاگرام می بایست به مسیر زیر رفته و اقدام به تغییر رمز نمایید:

Menu » Settings » Security » Password

در قسمت Current password می بایست رمز عبور قدیمی و در قسمت New و again نیز رمز عبور جدید. همچنین پیشنهاد می شود بصورت دوره ای (مثلا ماهانه) نسبت به تغییر رمز خود اقدام نمایید.

محدود کردن صفحه اینستاگرام

اگر مخاطبان شما محدود بوده و صفحه شما شخصی است پس بهتر است آنرا به حالت شخصی ( Private ) تغییر دهید. برای فعال کردن حالت Private می بایست به مسیر زیر بروید:

Menu » Privacy » Account Privacy

گزینه مقابل Account Privacy را فعال نمایید تا حالت شخصی اعمال شود. با حالت شخصی، اشخاصی که شما را Follow نکرده باشند نمی توانند پست های شما را مشاهده کنند.

فعال کردن تایید دو مرحله ای اینستاگرام

تایید دو مرحله ای را می توان مهمترین عامل تامین امنیت در اینستاگرام دانست! با وجود این قابلیت، هکر حتی با دانستن رمز عبور نیز نمی تواند وارد اکانت شما شود و باید احراز شود. به همین جهت توصیه می کنیم حتما قابلیت تایید دو مرحله ای را برای اینستاگرام خود فعال نمایید. برای انجام اینکار می بایست به مسیر زیر بروید:

Menu » Settings » Security » Two-Factor Authentication

پس از ورود به این مسیر، در صفحه باز شده گزینه Get Stared را انتخاب نمایید. گزینه مقابل Text Message را فعال نمایید. بلافاصله کد احراز به شماره تلفن شما ارسال می گردد که می بایست آنرا در فیلد Enter Code وارد نموده و Next را انتخاب نمایید.

عدم استفاده از اینترنت عمومی و نا امن

برای این موضوع نیازی به توضیح نیست! اینترنت های عمومی، امن نیستند و نباید از آنها استفاده کرد.

عدم اتصال اینستاگرام به سرویس های دیگر

وصل کردن اینستاگرام به سرویس های وابسته و مکمل به منظور افزایش فالوور، افزایش لایک و نظیر آنها موجب به وجود آمدن مشکلات امنیتی فراوانی برای اکانت اینستاگرام شما خواهد شد.

رعایت موارد امنیتی به جهت حفاظت آفلاین

رعایت و تامین امنیت آفلاین بسیار مهم است. برای انجام اینکار موارد زیر را توصیه می کنیم:

 • تعیین رمز برای گوشی
 • عدم در اختیار گذاشتن گوشی و اینستاگرام به افراد غیر
 • و …

جمع بندی و نتیجه گیری

همانطور که می دانید امنیت بصورت مطلق وجود ندارد! با انجام موارد ذکر شده می توانیم امنیت اینستاگرام خود را به بالاترین حد ممکن برسانیم. اگر چنانچه در خصوص آموزش جلوگیری از هک اینستاگرام ، سوال یا ابهامی دارید لطفا آنرا در بخش نظرات مطرح نمایید. همچنین در انتها توصیه می کنیم مطالب مرتبط زیر را نیز مطالعه نمایید: