جلوگیری از هک تلگرام

جلوگیری از هک تلگرام

حتی با وجود فیلتر شدن، تلگرام را می توان محبوب ترین پیام رسان در ایران دانست. وجود امکانات متعدد، سرعت بالا و امنیت مناسب موجب این محبوبیت شده و افراد بسیاری را به سمت خود جلب کرده است. به لحاظ ساختاری می توان تلگرام را پیامرسانی مناسب و نسبتا امن دانست اما با وجود این مسائل، این خود شما هستید که با رعایت و انجام یکسری موارد می توانید امنیت تلگرام تان را افزایش دهید. اگر قصد جلوگیری از هک تلگرام را دارید پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

اقدامات پایه جهت تامین امنیت تلگرام

با رعایت یکسری موارد بسیار ساده می تواند گامهای موثری در جهت تامین امنیت تلگرام بردارید!

  • دریافت کردن بسته نصبی تلگرام از منابع اصلی و معتبر
  • بروزرسانی منظم تلگرام از منابع اصلی و معتبر
  • استفاده از نسخه اصلی تلگرام و عدم استفاده از تلگرام های توسعه یافته و دستکاری شده
  • عدم اجرای ربات های غیرمعتبر و نا امن
  • رعایت کلی موارد امنیتی مانند تامین ایمنی آفلاین و حافظت از اطلاعات

آموزش جلوگیری از هک شدن تلگرام

علاوه بر موارد ذکر شده فوق که رعایت و انجام آنها بسیار ساده است با انجام چند مورد دیگر می توانید امنیت اکانت تلگرام خود را به بالاترین سطح ممکن برسانید! مواردی که باید انجام شوند بشرح زیر می باشد:

  1. فعال کردن قابلیت تایید دو مرحله ای برای تلگرام
  2. بررسی وضعیت امنیتی تلگرام و نشست های فعال آن
  3. استفاده از اینترنت و شبکه اتصالی امن
  4. استفاده از قابلیت Secret Chat به منظور رمزنگاری اطلاعات
  5. گذاشتن رمز برای تلگرام

آموزش فعال کردن قابلیت تایید دو مرحله ای تلگرام

قابلیت تایید دو مرحله ای به این شکل است که برای وارد شدن با هر دستگاهی به اکانت، به کد احراز نیاز خواهد بود. این موضوع می تواند تا حد زیادی موجب بالا رفتن امنیت تلگرام شود. برای فعالسازی تایید دو مرحله ای از مسیر زیر می توانید اقدام نمایید:

Settings » Privacy and Security » Two-Step Verification

آموزش بررسی نشست های فعال اکانت تلگرام

بخش Active Sessions (نشست های فعال) جایی است که در آن نام و آی پی دستگاه های متصل به حساب جاری تلگرام شما را نمایش می دهد. به این ترتیب می توانید تمامی دستگاه های متصل به اکانت تلگرام خود را در این بخش مشاهده نمایید. برای مشاهده و دسترسی به نشست های فعال اکانت تلگرام خود می بایست به مسیر زیر بروید:

Settings » Privacy and Securiy » Active Sessions

استفاده از اینترنت و شبکه اتصال امن و مطمئن

این موضوع بسیار مهم است. پیشنهاد می شود از اینترنت و Wi-Fi های رایگان و عمومی استفاده نکنید. زیرا ممکن است شبکه توسط افرادی تحت نفوذ قرار گرفته و موجب شنود یا سرقت اطلاعات شخصی شما شود.

تشریح قابلیت Secret Chat تلگرام

این قابلیت امکان رمزنگاری چت ها را در اختیار ما قرار می دهد که علاوه بر تعیین دسترسی برای حذف خودکار و … موجب می شود اطلاعات ما در صورت شنود، بصورت رمزنگاری شده بود و قابل استفاده نباشد.

آموزش گذاشتن رمز بر روی تلگرام

گذاشتن رمز عبور بر روی تلگرام تا حد زیادی از دسترسی افراد نزدیک به اطلاعات شما جلوگیری می کند. برای فعال کردن رمز عبور عبور تلگرام کافیست به مسیر زیر رفته و اقدام به فعال کردن آن نمایید:

Settings » Privacy and Security » Passcode Lock

نتیجه گیری و جمع بندی موضوع

باید توجه داشته باشید که امنیت در وب بصورت کامل قابل تامین نیست و اگر می خواهید بصورت کامل از خطرات آن در امان باشید می بایست از آنها استفاده نکنید که اینکار برای بسیاری از ما مقدور نیست. به همین جهت توصیه می کنیم با رعایت و انجام موارد ذکر شده، امنیت اکانت تلگرام و اطلاعات شخصی خود را حفظ و تامین نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

خروج از نسخه موبایل